Wole rodniki to agresywne, niszczycielskie cząsteczki

Wolne rodniki to takie agresywne cząsteczki, które mają tzw. niesparowane elektrony. W efekcie są to cząsteczki „wyrywające” elektrony innym, prawidłowym, które w rezultacie prawidłowe być przestają i najczęściej same stają się rodnikami.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Rodnik bierze sobie elektron i przestaje być rodnikiem, za to ta inna cząsteczka, od której rodnik wziął brakujący mu elektron – sama staje się rodnikiem. To taka jakby sztafeta – ktoś ma pałeczkę i przekazuje ją dalej…

Tyle że rodniki zawsze powstają. To dość normalne produkty oddychania tlenowego. Z tym, że jest ich mało. Na tyle mało, że dają sobie z nimi rady różne przeciwutleniacze – komórkowe i dietetyczne.

Gdy agresorów jest zbyt dużo – na przykład dostarczamy rodniki z pożywienia (chociażby z pokarmów smażonych) – przeciwutleniacze nie dają sobie rady. Właśnie to określa się mianem stresu oksydacyjnego. Powstają różnego rodzaju choroby. Wystarczy wymienić tu miażdżycę, która powoduje wiele problemów – z najbardziej ewidentnym zawałem.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

3 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: