Właściwie chodzi o pomidory i inne warzywa. Kupujesz całą siatkę i co teraz? Oczywiście warto by te cuda umyć. Ale czy wiesz jak?

Czemu myjemy owoce i warzywa? No przecież zazwyczaj rosną na krzakach lub drzewach. Po co je myć? Pomyśl… Ale jest ważniejsza sprawa. Teraz nagminne jest opryskiwanie roślin, żeby rosły ładne i duże. Dzięki temu każdy je będzie chciał kupić, nie?

Problem w tym, że te opryskiwane chemikalia są trujące. Dla „robaków” i innych niechcianych roślin, które zepsułyby zbiory. Problem w tym, że to co zabije „robaki”, nie zabije nas… za pierwszym razem. Ale skumulowane (przecież jemy warzywa codziennie lub parę razy dziennie) i nas trują.

Niestety te toksyny wnikają do środka warzyw i owoców. Przede wszystkim jednak zostają na skórce. Mamy możliwość je zmyć. Usuniemy chociaż to, co jest na skórce.

Po prostu myj wszystko w wodzie z sokiem z cytryny.

Pytanie, czy myć je tuż przed zjedzeniem? Ja myślę, że dużo lepiej jest po przyniesieniu całej siatki ze sklepu, umyć je od razu wszystkie. Ale jak? Przygotuj miskę, a może masz odrębny zbiornik w zlewie? Napełnij go wodą, ale razem z sokiem cytrynowym (może być taki z butelki) – powiedzmy dwie łyżki na litr. Nie więcej. I tam płucz wszystko. Niech nawet poleżą tam  parę godzin lub do wieczora.

Potem umyj pod bieżącą wodą i odstaw. Są gotowe do wzięcia i zjedzenia lub przygotowania sałatki.

Inspiracja

Wierzbicka, I. (dietetyka)., Karus-Wysocka, K. & Publicat., 2016. Polski przewodnik paleo : teoria, praktyka, przepisy, Publicat S.A.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: