Homocysteina w normalnych warunkach nie jest szkodliwa

Homocysteina powstaje podczas przemiany metioniny w cysteinę. W komórce występuje w formie zredukowanej. Forma ta jest wysoce reaktywna, choć najczęściej homocysteina łączy się w dimery homocysteina-homocysteina i staje się nieszkodliwa.

Homocysteine_racemic.png

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Może też łączyć się z białkami, np. albuminą i w takiej formie jest przenoszona we krwi. U osób palących tytoń we krwi występuje więcej formy zredukowanej (normalnie rzadko tam spotykanej). Powiększa to stres oksydacyjny. Z tego zapewne powodu palenie skorelowane jest z większym ryzykiem chorób miażdżycowych. Z podobnym ryzykiem związane są choroby nerek.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

3 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: