Z homocysteiny powstaje glutation

Wystarczający poziom homocysteiny predestynuje jej część do reakcji z seryną, która daje w efekcie cystation. Dalej, z udziałem dwóch cząsteczek witaminy B6 powstaje aminokwas cysteina. Całość zwana jest szlakiem transsulfuracji.

Transsulfuracja prowadzi do utworzenia glutationu.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Szlak ten jest o tyle ważny, że z utworzonej tutaj cysteiny powstaje po przyłączeniu glicyny i glutaminianu ważny komórkowy przeciwutleniacz – glutation. Zaburzenia w tym szlaku wiążą się z zaniżoną produkcją glutationu. W efekcie badanie stężenia homocysteiny pozwala ocenić poziom tego przeciwutleniacza. Z takim badaniem trzeba jednak również ocenić wyżej wspomnianą witaminę B6, B12 i B9, co staje się nieopłacalne. Wystarczy zbadać poziom glutationu.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

3 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: