Właściwe witaminy są pomocne w przywróceniu cyklu

Najczęstszym powodem hiperhomocysteinemii (dużego poziomu homocysteiny) jest więc niedobór wymienionych witamin B6, B12 i folianu (B9), ale również niezdrowy styl życia, problemy jelitowe i związane z nimi złe wchłanianie i niedobory witamin. Jak zwykle wpływ jest wieloraki i tylko właściwe przygotowanie podczas treningu zdrowia zapewni powrót do normy.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Przyczyna hiperhomocysteinemii może być to z drugiej strony wada genu kodującego enzym MTHFR, enzymu wymaganego do utworzenia metylowanej formy folianu (MTHF). Mutacje takie są wskazywane jako główna przyczyny tego typu problemów. Jak już jednak pisałem, także i tu suplementacja jest wystarczająca.

Do sprawnego działania metabolizmu homocysteiny konieczna jest suplementacja wybranych witamin

Warto więc sprawdzić poziom homocysteiny. Zazwyczaj to nie wystarcza i powinno sprawdzenia wymagają też odpowiednie witaminy. Nie zaszkodzi prewencyjnie uzupełnić niedobory odpowiednich witamin, czyli B6, B12 i folianu (najlepiej bezpośrednio uczestniczącej w procesie formy – MTHF).

część kolejna

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

3 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: