Przyczyna podstawowa hiperhomocysteinemii to zaburzony cykl metylacji

Po pierwsze przyczyną może być słaba metylacja. A dokładniej słaba remetylacja homocysteiny z powrotem do metioniny. Jest to zależne od dwóch enzymów: MTHFR lub MS. Mutacje odpowiadających im genów zmniejszają efektywność ich pracy. Tak samo działa niedobór odpowiednich witamin.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Zbyt duża ilość homocysteiny, która nie może być z powrotem zamieniana w metioninę, hamuje procesy metylacji. Odbija się to choćby na namnażaniu komórek i „odnawianiu” tkanek. Efekt – szybsze starzenie się całego organizmu. Innym skutkiem są wielorakie choroby neurodegeneracyjne.

Homocysteina jest zużywana w transsulfuracji

Drugą przyczyną gromadzenia się homocysteiny jest mało wydajne zużywanie jej w transsulfuracji. Pierwszy etap procesu to powstatnie cysteiny. Na bazie cysteiny powstaje ważna cząsteczka – glutation.

Bez glutationu nie nastąpi regeneracja wielu przeciwutleniaczy (witaminy C i E). Cząsteczka naprawia rodnikowe modyfikacje w DNA i białkach oraz sama w sobie jest przeciwutleniaczem.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Hiperhomocysteinemia zazwyczaj oznacza duże problemy chorobowe – prędzej czy później.

Jej niedobór ma decydujący wpływ na stres oksydacyjny. Stres oksydacyjny jest związany z wieloma chorobami przewlekłymi i cywilizacyjnymi takimi jak reumatyzm, nadciśnienie lub neurodegeneracją.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

2 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: