Można naprawić sytuację witaminami

Na szczęście bardzo łatwo temu zaradzić – wystarczy suplementacja witaminami B6, B9 i B12. Są one najczęściej obecne w diecie i krwi, lecz w niedostatecznej ilości u większości osób, szczególnie tych starszych. Na początku warto więc uzupełnić niedobory tych witamin. Również witaminy C, która jest konieczna by folacyna (B9) z pokarmu dotarła nietknięta do jelita krętego i została tam wchłonięta.

Odpowiednie poziomy witamin B6, B12 i folacyny jest wymagany dla właściwego metabolizmu homocysteiny.

Niedobory mogą wynikać również z niedożywienia lub nieprawidłowego przygotowywania posiłków (np. procesu smażenia zamiast innych rodzajów łagodniejszej obróbki termicznej). WYnika to z faktu, iż większość witamin jest czuła na temperature. Witaminy takie jak B12 ulegają dodatkowo unieczynnieniu pod wpływem działania wolnych rodników (stresu oksydacyjnego).


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby które doświadczają choroby Alzheimera? Zazwyczaj są to osoby starsze. One i ich bliscy w każdym razie o tym mówią i narzekają na pamięć.

Prawda jest jednak taka, że Alzheimer i podobne patologie dotyczące mózgu, dotykają też młode osoby. Z pewnością sam czasem narzekasz na pamięć.

Czy więc jest to choroba wieku starszego? Nie. To choroba cywilizacyjna. Nie ma związku z wiekiem. Tak na prawdę może się pojawić już w młodym wieku, ponieważ wynika ze złego stylu życia.

Niestety wiele osób się z nią zmaga, nawet nie podejrzewając początków choroby i prawdziwych przyczyn problemu. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła?

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Również dieta ściśle wegetariańska (wegańska) jest niekorzystna. Osoby na takiej diecie mają często podwyższony poziom homocysteiny. Wszystko dlatego, że witamina B12, konieczna w cyklu metylacji, jest obecna jedynie w produktach odzwierzęcych.

Niektórzy sugerują też jej obecność na niemytych owocach i warzywach, lecz mycie w obecnych czasach jest przecież niezbędne). Pewnym wyjściem jest zjadanie alg morskich (np. japońskiego nori), lecz jedynie świeżych. Proces ich suszenia niszczy zawartą w nich witaminę B12.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

2 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: