Czynniki na które nie mamy bezpośredniego wpływu

Przy mutacjach enzymów uzupełnianie niedoborów nie wystarczy. Należy dać ich dostateczną (często sporą) ilość, kontrolując poziom Hcy, tak by naszemu organizmowi ich wystarczyło do sprawnego przeprowadzenia obu procesów.

Choroby dotyczące układu pokarmowego mogą wpływać na zmniejszenie absorpcji witamin z pożywienia. Dotyczy to szczególnie witaminy B12, której wchłanianie jest zaburzone przy zmniejszonym wydzielaniu soku żołądkowego. Ma to miejsce przy zapaleniu błony śluzowej żołądka lub zaniku śluzówki, celiakii, zapaleniu jelita.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Wysoki poziom Hcy wynikać może też z chorób nerek i słabego filtrowania kłębuszkowego, którego wyznacznikiem jest poziom kreatyniny. Choroby nerek są częste u osób z cukrzycą. U tych pacjentów częsty jest też podwyższony poziom stresu oksydacyjnego i niedobór witaminy B12.

Hiperhomocysteinemia jest też częsta u osób z chorobami autoimmunologicznymi. Zostało to pokazane u osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów. Podwyższony poziom homocysteiny zauważono też u chorych na toczeń układowy i łuszczycę.

Warto zwrócić uwagę na wyższe wymagania co do ilości witamin szczególnie folacyny, podczas ciąży i laktacji. Niezwykle ważne jest również zapewnienie odpowiedniego poziomu witaminy B12, której poziom wskazuje najczęściej na spory niedobór u wielu osób. Podobny problem dotyczy też witaminy B6folacyny Zapotrzebowanie na te witaminy rośnie też z wiekiem. Szczególnie istotne jest to u kobiet w wieku postmenopauzalnym.

Zwiększone zapotrzebowanie na witaminy B6, B12 i folacynę dotyczy matek w ciąży, karmiących piersią i osób starszych.

Szereg leków i środków chemicznych działa również niekorzystnie na metabolizm homocysteiny. Są to leki na epilepsję, uczulające na insulinę (metformina), Parkinsona (levodopa), środki obniżające poziom cholesterolu (niacyna), środki antykoncepcyjne (wpływ na równowagę hormonalną), cyklosporyna (lek immunosupresyjny), leki na nadkwasotę (powodują zła absorpcję witamin), antybiotyki, leki przeciwpsychotyczne, aspiryna (obniża wchłanianie folacyny), metylprednizolon (lek sterydowy).

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

2 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: