Rozszczelnienie bariery jelitowej to naturalny proces

Komórki jelita bardzo mocno przylegają do siebie, ale mogą też się od siebie odsunąć. Cytoszkielet złożony jest z pary aktyna-miozyna które, tak jak w mięśniach, mają zdolność kurczenia się. Ta możliwość daje komórkom zdolność do zmiany kształtu.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Fosforylacja miozyny przez białko Rho powoduje skurcz cytoszkieletu i odsunięcie od siebie komórek. Cytokiny prozapalne, takie jak interferon, zmieniają jednocześnie strukturę połączeń ścisłych. Białka je tworzące są rozkładane na części lub odsuwane z miejsca, gdzie powinny być.

Jest to naturalny proces, który ma miejsce w stanie zapalnym i jest pobudzany cytokinami. Zwany jest rozszczelnieniem jelita. Gdy stan zapalny się kończy, zmiany są całkowicie odwracane. Połączenia ścisłe wracają do normy i znów działają jak „sito”, a komórki znów są macno złączone. Bariera przepuszcza tylko to, co pożądane, czyli składniki odżywcze.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

10 komentarzy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: