Mięso jest nieodzownym składnikiem diety

Człowiek jadł i powinien jeść mięso

Dowody na to, że mięso jest niezbędnym składnikiem naszej diety są trojakiego rodzaju. Po pierwsze, wynikają z badań antropologicznych. Po drugie – widać to po ludzkiej fizjologii. Po trzecie, wynika to z uwarunkowań metabolicznych.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Zacznijmy od antropologii. Historię ludzkości można podzielić pod tym względem na okresy. Początkowo człowiek polował mało lecz stawało się to częstsze, aż polowanie na zwierzęta stało się normą. W pewnym momencie, zwanym rewolucją agrarną, człowiek zaczął udomawiać zwierzęta i je hodować.

Żywność pochodzenia zwierzęcego stała się bardziej masowa, lecz równocześnie mniej różnorodna. Zwierzęta przeznaczone do uboju można policzyć na palcach jednej ręki. Pojawiło się też mleko innych zwierząt, nieobecne w diecie od samego początku historii gatunku. Genom ludzki nie podążył za owymi zmianami. Dalej więc nasza dieta musi zawierać pokarm odzwierzęcy lecz najlepiej mięso dzikich zwierząt. Przy tym podstawą pozostają warzywa i owoce

Nasza fizjonomia, fizjologia, metabolizm i genetyka – wszystko mówi o potrzebie jedzenia mięsa.

Ma to odzwierciedlenie w naszej fizjonomii. Uzębienie jest wynikiem potrzeby rozszarpywania i gryzienia mięsa, a nie wyłącznie miażdżenia i przeżuwania charakterystycznego dla roślinożercy, choć i do tego jest właściwe. Również fizjologia układu pokarmowego wskazuje na potrzebę trawienia mieszanego, zwierzęco-roślinne jedzenie.

Zwierzęta roślinożerne mają rozwinięte, często wielokomorowe żołądki i dobrze rozwinięte jelito grube. Rozbudowane żołądki i długie jelito to mikrobiologiczne reaktory trawiące błonnik. Ssaki nie posiadają możliwości trawienia błonnika roślinnego, ale robią to za nie bakterie znajdujące się w układzie pokarmowym.

Z drugiej strony zwierzęta odżywiające się mięsem mają spore i mocno kwaśne żołądki oraz długie jelito cienkie. Zapewnia to dobre trawienie i zapobiega gniciu. Ludzie zaś mają układ trawienny, który można określić wyrażeniem „złoty środek”. Dostosowany jest zarówno do pokarmów odzwierzęcych, jak i roślinnych.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

1 komentarz

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: