Mięso potrzebne ze względu na cholesterol

Patrząc od strony biochemicznej, zwróćmy uwagę na mózg. Działanie komórek tam obecnych opiera się na przekazywaniu sygnałów wzdłuż błon neuronów. A że błony biologiczne to struktury oparte na cząsteczkach tłuszczowych, nie dziwi informacja, że mózg składa się przede wszystkim z tłuszczu (ok. 60%). Te substancje to przede wszystkim cholesterol i fosfolipidy złożone z kwasów tłuszczowych.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Od tłuszczu uzależniony jest rozwój mózgu. Tak na prawdę jednak każda komórka i cały organizm są uzależnione od tłuszczu. Ważnym składnikiem każdej komórki jest cholesterol. Bez niego nie powstałyby również ważne hormony sterydowe. Mało kto zdaje sobie sprawę, że hormony które decydują o naszej płci i inne, które pobudzają do życia powstają z cholesterolu właśnie.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

1 komentarz

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: