Mięso to białko

Mięso jest oczywiście dobrym źródłem białka i tłuszczu. Przy tym należy pamiętać, że drób (szczególnie kurczak) zawiera szczególnie dużo białka i zazwyczaj jest chudy. Zawiera przy tym więcej kwasów tłuszczowych nienasyconych omego-6 i omega-3, w porównaniu do innych mięs. To samo tyczy się dzikiej zwierzyny. Białko po strawieniu daje aminokwasy. Wiele aminokwasów występuje w dużo większej ilości w mięsie, podczas gdy rośliny nie są zazwyczaj ich dobrym źródłem.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Kolejną kwestią jest obecny w mięsie aminokwas tauryna. Pełni on szereg ważnych funkcji w organizmie. Jest antyoksydantem, uczestniczy w trawieniu tłuszczu, działa przeciwzapalnie, przechodzi przez tzw. barierę krew-mózg i uczestniczy w metabolizmie mózgu oraz jest konieczny do funkcjonowania mięśni. Może być wytwarzany w organizmie, lecz w zbyt małej ilości., dlatego musi go być dużo w diecie

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

1 komentarz

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: