Najlepiej zapobiegać

W zasadzie można zapobiec wielu chorobom przewlekłym, w szczególności autoimmunologicznych, gdzie udowodnionym czynnikiem sprawczym jest cieknące jelito. Właśnie cieknące jelito umożliwia kontakt elementu dietetycznego X z układem odpornościowym i reakcję autoimmunologiczną lub alergiczną.

Nawet przy występowaniu podatności genetycznej i czynnika dietetycznego wywołującego problem, eliminacja trzeciego punktu, czyli wspomnianego kontaktu, powinna być zupełnie wystarczająca. Eliminacja cieknącego jelita wykluczenia choroby cywilizacyjnej autoimmunologicznej.

Brak rozszczelnienia jelita to brak choroby autoimmunologicznej.

W wielu takich chorobach, jeszcze przed ich zaistnieniem, bariera jelitowa jest zbytnio „otwarta”. Czyli wykrycie wcześniej cieknącego jelita umożliwia przewidzenie powstania wkrótce choroby. „Dziurawe jelito” wystawia osobę na zwiększony kontakt z antygenami wywołującymi chorobę.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Można co prawda usunąć element pokarmowy. Wtedy opierać się trzeba na dość ogólnych zaleceniach i dietach stosowanych w autoagresji, np. protokole autoimmunologicznym. Eliminują one wszystkie podejrzane elementy diety, co znacznie utrudnia ich stosowanie. Diety takie są mocno restrykcyjne.

Opierając przytoczonym punkcie, wystarczy tak na prawdę skutecznie uszczelnić barierę jelitową. Wykazały to eksperymenty Wattsa et al z 2005 roku. Zablokowanie rozszczelnienia jelita cienkiego antagonistami receptora zonuliny skutecznie zmniejszyło obniżyło przepuszczalność jelita i występowanie cukrzycy w modelu zwierzęcym.

Można więc skutecznie zapobiec chorobie tą metodą. Trening zdrowia przekaże Ci wiedzę o treningowym modelu paleolitycznym, który zapewni Ci szczelność jelit. W toku treningu zdrowia zrozumiesz jak w praktyce zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, nie tylko tym wyłącznie autoimmunologicznym.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

23 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: