Rozszczelnienie jelita |Problematyczny proces

Stres psychiczny nie pomaga

Dość powszechnym czynnikiem niszczącym TJ jest stres psychiczny. Co oznacza stres? Okazuje się, że nie potrzeba wiele. Badania nad zwierzętami wykazały, że nawet przenoszenie ich z miejsca na miejsce może spowodować zmiany w działaniu bariery jelitowej. Podobny efekt wywołuje oddzielenie małego od matki.

Długotrwały stres nie tylko rozszczelnia nabłonek jelitowy, lecz również wpływa na wydzielanie ochronnego śluzu, który normalnie pokrywa jelito. W efekcie śmierci komórek, nie wydzielają już tyle śluzu. Wydaje się, że głównym czynnikiem sprawczym tego stanu jest wydzielanie hormonów stresu (steroidy takie jak kortyzol i kortykosteron).


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby które doświadczają choroby Alzheimera? Zazwyczaj są to osoby starsze. One i ich bliscy w każdym razie o tym mówią i narzekają na pamięć.

Prawda jest jednak taka, że Alzheimer i podobne patologie dotyczące mózgu, dotykają też młode osoby. Z pewnością sam czasem narzekasz na pamięć.

Czy więc jest to choroba wieku starszego? Nie. To choroba cywilizacyjna. Nie ma związku z wiekiem. Tak na prawdę może się pojawić już w młodym wieku, ponieważ wynika ze złego stylu życia.

Niestety wiele osób się z nią zmaga, nawet nie podejrzewając początków choroby i prawdziwych przyczyn problemu. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła?

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Ich szkodliwe działanie ujawnia się, gdy stres trwa długo i wydzielane są w sposób chroniczny. Oddziałują wtedy nie tylko na wszelkie nabłonki o charakterze barier, lecz indukują specyficzny rodzaj tycia. Nazywa się go otyłością cushingoidalną. Warto zwrócić w tym momencie uwagę na sterydy stosowane na skórę lub wziewnie.

Z powyższego względu sterydy (steroidy, hormony sterydowe, hydrokortyzon) nie mogą być stosowane przeciągle, ponieważ imituje to sytuację ciągłego stresu. Ciągły stres, czyli tak naprawdę ciągła ekspozycja na hormony steroidowe jest bardzo niekorzystna i szkodzi całemu organizmowi. Cieknące jelito to tylko jeden z efektów.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

23 Comments

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s