Stres oksydacyjny też fizycznie uszkadza komórki

Stres oksydacyjny w jelicie bierze się przede wszystkim z tego co jemy. Smażąc na tłuszczu, a następnie jedząc takie smażone produkty, dostarczamy do brzucha toksyczne produkty.

Chyba najbardziej rażącym przykładem jest smażenie ryb, szczególnie podatnych na negatywny wpływ temperatury, ze względu na skład. Skądinąd bardzo zdrowe jest jedzenie ryb, póki są świeże i nietknięte temperaturą. Po ich usmażeniu jest to jedzenie bardzo szkodliwe.

Smażąc przyczyniasz się do zniszczenia jelita.

Ryby są obfitym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 o nazwie DHA i EPA. Są one niezwykle czułe na temperaturę. Można mieć pewność, że podczas smażenia się utlenią, stając się toksyną dla komórek jelitowych. 

Po zjedzeniu usmażonych ryb, zbawienne dotąd tłuszcze omega-3, przyczynią się do szkodliwego stresu oksydacyjnego egzogennego. Przyjęło się, że smażymy na oleju roślinnym. To właśnie on, bardziej niż tłuszcz zwierzęcy, staje się też źródłem niszczycielskich wolnych rodników tłuszczowych.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Pierwszą ofiarą wspomnianych rodników staje się zawsze błona komórkowa. Zniszczone stresem oksydacyjnym błony komórek uniemożliwiają dopływ do wnętrza komórki glukozy i tlenu. Brak tych substancji oznacza niemożność wytworzenia energii i dalszego funkcjonowania.

W pewnym momencie uszkodzenia błon powodują ich rozerwanie i zniszczenie całej komórki. Śmierć komórek skutkuje w zniszczeniu bariery jelitowej. Bariera ta staje się dziurawa.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

23 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: