Źródło wielu chorób przewlekłych leży w jelitach

Jednak absolutnym wymogiem, bez którego nie powstanie choroba, jest rozszczelnienie połączeń ścisłych pomiędzy komórkami jelitowymi. Warto pamiętać, że czynniki dietetyczne przestają być problemem, gdy sprawne jest trawienie, szczególnie białek w żołądku. Sprawność trawienie można poprawić np. jedząc na raz mało i nie pijąc podczas jedzenia.

Niestety gliadyna nie jest dobrze trawiona nawet w sprzyjających warunkach (wydajnym trawieniu), więc zawsze może wywierać negatywny wpływ na jelito i wywołać jego nieszczelność. Ogólnie rzecz biorąc gluten, co by się nie zrobiło, zawsze jest zagrożeniem.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Przepuszczanie bariery, czynnik genetyczny i dietetyczny, prowadzą do chorób cywilizacyjnych i przewlekłych. Trzeba podkreślić, że w przypadku niektórych zostało to dawno już wykazane wyraźnie (celiakia, cukrzyca).

Z drugiej strony w większości innych chorób dowody są mniej wyraźne i wiadomo z pewnością tyle, że defekt występuje jednocześnie z chorobą, lecz nie wiadomo, czy jest to bezpośrednia przyczyna, czy zaledwie skutek czegoś innego.

Choroby cechujące się rozszczelnieniem jelita to jednak choroby z autoagresji, których przyczyna powinna być taka sama jak w celiakii i cukrzycy typu I. Z takiego rozumowania wynika, że cieknące jelito jest ich bezpośrednią przyczyną.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Written by Natufra

Zadbaj o zdrowie i ustrzeż się chorób dzięki treningowi zdrowia

8 komentarzy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: