Podsumowanie:

  • Warunkiem powstania wielu chronicznych chorób jest rozszczelnienie jelita
  • Rozszczelnienie jelita jest nazywane cieknącym jelitem
  • Wynikać może ze złego składu mikrobiomu, infekcji mikrobiologicznej („brudne” jedzenie) lub czynnika obecnego w diecie

Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby które doświadczają choroby Alzheimera? Zazwyczaj są to osoby starsze. One i ich bliscy w każdym razie o tym mówią i narzekają na pamięć.

Prawda jest jednak taka, że Alzheimer i podobne patologie dotyczące mózgu, dotykają też młode osoby. Z pewnością sam czasem narzekasz na pamięć.

Czy więc jest to choroba wieku starszego? Nie. To choroba cywilizacyjna. Nie ma związku z wiekiem. Tak na prawdę może się pojawić już w młodym wieku, ponieważ wynika ze złego stylu życia.

Niestety wiele osób się z nią zmaga, nawet nie podejrzewając początków choroby i prawdziwych przyczyn problemu. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła?

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Literatura

Wiele artykułów w internecie opiera się na tzw. abstraktach, czyli skrótowych streszczeniach danego artykułu. Czytając same abstrakty, autor może pochwalić się sporą bibliografią. Ja jednak stawiam na jakość, nie na ilość. Oznacza to, że czytam całe artykuły, a nie same abstrakty.

Opisując dany temat opierałem się na gruntownej lekturze poniższych źródeł.

Fasano, A., 2013. Intestinal Permeability and its Regulation by Zonulin: Diagnostic and Therapeutic Implications. , 10(10), pp.1096–1100.

Suzuki, T., 2013. Regulation of intestinal epithelial permeability by tight junctions. Cellular and Molecular Life Sciences, 70(4), pp.631–659.

Wang, W. et al., 2000. Human zonulin, a potential modulator of intestinal tight junctions. Journal of cell science, 113 Pt 24, pp.4435–4440.

Odenwald, M.A. & Turner, J.R., 2013. Intestinal Permeability Defects: Is It Time to Treat? Clinical Gastroenterology and Hepatology, 11(9), pp.1075–1083.

Written by Natufra

Zadbaj o zdrowie i ustrzeż się chorób dzięki treningowi zdrowia

8 komentarzy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: