Zboże to puste kalorie

Każdy rodzaj zboża jest w jakimś aspekcie niedoborowy i tak samo niedoborowe są diety oparte w przeważającym stopniu na zbożach. Zboże i mąka z niego powstała, ze względu na węglowodany, dostarcza ogromu kalorii, są jednak w dużej mierze „puste”. Puste kalorie to energia z węglowodanów, ale zbyt mało witamin, minerałów, tłuszczu i białka.

Zboża nie posiadają w ogóle witaminy C, tak ważnej dla odporności i milu innych procesów komórkowych. Jest też istotnym przeciwutleniaczem, stąd jej brak jest istotnie niekorzystny. Z chlubnym wyjątkiem kukurydzy nie ma tam też witaminy A. Kukurydza zawiera prowitaminę A zwaną beta-karotenem.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Nie zawierają też typowej dla pokarmu odzwierzęcego witaminy D ani witaminy B12. W szczególności brak witaminy B12 jest niepokojący, bo bez niej nie funkcjonuje bardzo ważny dla człowieka cykl metylacyjny.

Dieta oparta na zbożach to liczne niedobory.

Jednocześnie zboża posiadają znikome ilości witaminy E i niedostateczne innych witamin. Sytuację pogarsza obróbka termiczna – wypiek ciasta, chleba oraz gotowanie. Procesy te jeszcze uszczuplają te niewielkie ilości. Ma to swoje konsekwencje zdrowotne.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

3 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: