Warto wiedzieć więcej o celiakii

Posiadanie określonych, predysponujących do choroby, genów HLA, nie oznacza wcale, że osoba chora nie może mieć innego wariantu. Wiadomo tylko tyle, że takie osoby, z pewnością mają są narażeni na zachorowania przy diecie zawierającej gluten. Ich podatność jest genetycznie uwarunkowana.

Celiakię wywołuje glutenu pewnych osób, lecz dla każdego stanowi zagrożenie.

Warto wiedzieć, że może mieć też postać jawną, o ustalonych cechach, jak i utajoną, dającą niezauważalne symptomy. Postać jawna cechuje się wyraźnymi problemami jelitowymi, rozwolnieniem i wykrywalną w badaniu biopsji atrofią kosmków jelitowych.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Jeśli chodzi o inne objawy osoby młode mogą odstawać wzrostem od rówieśników. Obecne są też liczne niedobory. Złe przyswajanie składników pożywienia prowadzi do innych problemów. Osoby, które ćwiczą przy odpowiedniej podaży białek, nie mogą uzyskać zwiększonej masy mięśniowej. To istotna informacja dla osób trenujących.

Postać utajoną może mieć każdy, bo niczym szczególnym się nie objawia. Aby ją wykryć trzeba już zrobić specjalistyczne badania. No i jest jeszcze tzw. nie-celiakalna nadwrażliwość na gluten, w której objawy są, lecz chwilowe oraz alergia na zboża.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Written by Natufra

Zadbaj o zdrowie i ustrzeż się chorób dzięki treningowi zdrowia

9 komentarzy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: