Efekty nieszczelnego jelita to choroby autoimmunologiczne

Czyli sytuacja bazowa takich osób nie jest dobra, ponieważ ich jelita zawsze są częściowo nieszczelne. Potencjalnie mają dużą ekspozycję na różnego rodzaju antygeny (obce cząsteczki) obecne w pożywieniu i niestrawione cząsteczki. Wszelkie molekuły, nie tylko gluten, mogą przedostać się do krwi przez „dziury w jelicie” i wywołać reakcję, której efektem jest choroba z autoagresji.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Te, najczęściej nieznane, antygeny (czynniki środowiskowe) wywołują reakcję autoimmunologiczną. Obce cząsteczki przedostają się przez barierę jelitową. Równie dobrze mogą się dostać do organizmu przez skórę lub przedostać do mózgu przez tzw. barierę krew-mózg.

Reakcja autoimmunologiczna jest w zasadzie „wypadkiem przy pracy”. Dzieje się to prawdopodobnie na zasadzie tzw. mimikry molekularnej (podobieństwa cząsteczek). W normalnej sytuacji białka obce są wykrywane jako antygeny, które muszą być wykryte i zniszczone. Wykrywaniem zajmują się przeciwciała, a niszczeniem komórki żerne lub limfocyty T.

Choroby autoimmunologiczne powstają z połączenia trzech czynników: genetycznego, środowiskowego i wadliwej bariery.

Niestety niektóre białka własnych komórek – składniki organizmu – są podobne do obcych. W rezultacie są atakowane. Powstaje reakcja autoimmunologiczna. Jaka – o tym decyduje genetyka.

Podstawowym czynnikiem jest jednak wadliwa bariera jelitowa, skórna i/lub mózgowa. W zależności od „kombinacji” czynników ujawni się celiakia, Hashimoto, toczeń lub stwardnienie rozsiane. Najczęściej, w celu wyleczenia,  można wpłynąć jednie na funkcjonowanie bariery lub czynnik środowiskowy.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Written by Natufra

Zadbaj o zdrowie i ustrzeż się chorób dzięki treningowi zdrowia

9 komentarzy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: