Bariera jelitowa to linia demarkacyjna

Nabłonek jelitowy złożony jest z warstwy komórek połączonych ścisłymi połączeniami białkowymi. Dzięki temu jelito tworzy barierę. Wszystko po to, by oprócz wody, minerałów i elementarnych cząsteczek odżywczych nie przeszły pomiędzy, do krwi, niepożądane związki chemiczne.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Niestety jest wiele czynników dietetycznych, które wpływają negatywniena szczelność tej bariery. Podobnie składników diety działa cały proces stresowy.

W aspekcie diety, na rozszczelnienie bariery jelitowej działa tzw. szlak zonuliny. Bariera ta może być też po prostu zniszczona poprzez szkodliwe substancje w pożywieniu. Powstałe w wyniku stresu oksydacyjnego utlenione tłuszcze (powstałe przy smażeniu) mogą uszkadzać komórki jelitowe.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: