Cieknące jelito prowadzi do chorób autoimmunologicznych

Znany jest wpływ glutenu na powstawanie wielu chorób autoimmunologicznych, których przykłademjest celiakia. Powszechne w wielu krajach mleko i jego przetwory też nie są obojętne, chociażby dla chorych na stwardnienie rozsiane. Równie niekorzystnie działają również transglutaminazy, spulchniacze stosowane m.in. w piekarnictwie, cukiernictwie i masarstwie.

Już od wieków społeczeństwo jest dotknięte przez choroby związane z rozwojem cywilizacji. Szczególnie intensywne jest to w ostatnim stuleciu. Nie bez przyczyny „wysyp” chorób serca, nadciśnienia i chorób autoimmunologiczne, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane i celiakia są wszędzie naokoło.

Jedzenie wpływa na jelito, a następnie na zdrowie całego organizmu.

Coraz częściej spotykana jest cukrzyca. Obie jej odmiany w pewien sposób są związane z jelitami i ich działaniem. Dużym problemem są choroby zapalne jelita (np. ch. Leśniowskiego-Crohna). Szczególnie kobiety są narażone na zapalenie tarczycy Hashimoto, a mężczyźni na łuszczycę. Medycyna zmaga się z epidemią chorób nowotworowych.

Na te choroby, jak i inne cywilizacyjne i przewlekłe, nie uzyskasz skutecznego leczenia w przychodni. Jedyne co otrzymasz, to tzw. „leczenie objawowe”, które ma niewiele wspólnego ze słowem „leczenie”.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Prawdziwym problemem jest brak jednoznacznej przyczynowości w występowaniu tych chorób. Zazwyczaj po prostu przyczyn jest kilka. Najczęściej początkowe objawy są słabe i niespecyficzne, np zmęczenie, ból stawów czy mięśni po wysiłku.

Choroba może rozwijać się w ukryciu, przez wiele lat, bezobjawowo. Tu zwykłe leczenie nie pomoże. Więcej, nie ma i nie będzie jednego leku na te dolegliwości. Dużo lepiej i skuteczniej jest zapobiegać.

Dlatego tak istotne jest zapobieganie poprzez zdrowy tryb życia i eliminację niekorzystnego jedzenia. Jeszcze zanim pojawią się objawy, bo wtedy jest za późno. Pomoże Ci w tym trening zdrowia. Szczególnie, gdy ktoś z rodziny jest obciążony genetycznie tego typu chorobami. Jeśli doprowadzisz do choroby, może ona trwać latami, skoro w ciągu wielu wcześniejszych lat powstawała.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: