Nieszczelność jelita to konsekwencja dysbiozy

Zmiana składu, a co za tym idzie wzrost patogenów, wywołuje stan zapalny. Składniki diety wpływają na tzw. szlak zonuliny. Toksyny niszczą komórki nabłonka. Dysbakterioza osłabia szczelność tego tworu. Silny lub długotrwały stres stymuluje wydzielanie kortyzolu. Niedobory witaminy D pogarszają strukturę połączeń ścisłych. Wszystko to, co wymieniłem i wiele innych czynników, wywołuje w rezultacie rozszczelnienie bariery jelitowej.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Szczelna zazwyczaj bariera jelitowa nie przepuszcza większych cząsteczek. Nie mają one w ten sposób dostępu do wnętrza organizmu, a więc nie mogą przemieszczać się we krwi. Niestrawione białka przechodzą jednak przez ściankę jelita i wywołują stan zapalny i produkcję przeciwciał.

Nieszczelna bariera jelitowa prowadzi do chorób autoimmunologicznych.

Ten niekorzystny w dłuższej perspektywie proces ma wiele negatywnych skutków zdrowotnych. Rozszczelnienie jelita jest początkiem celiakii. Częste jest też współwystępowanie innych chorób autoimmunologicznych, takich jak cukrzyca typu I  czy zapalenie tarczycy Hashimoto, reumatyzm lub artretyzm, gościec. Rozszczelniona bariera jelitowa jest cechą chorób zapalnych jelita. Problemy neurodegeneracyjne, takie jak SM lub choroba Parkinsona też mają źródło w źle funkcjonujących jelitach.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: