Przez jelita do organizmu

Lektyny przyczepiają się do powierzchni komórek nabłonka wyściełającego powierzchnię przewodu pokarmowego i zaburzają jego funkcjonowanie. W tym momencie lektyny wpływają na pracę narządów układu pokarmowego.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Zatrzymują produkcję soku żołądkowego. W ten sposób mogą wywołać niedokwaszenie żołądka i pogorszenie trawienia. Zmniejszają też aktywność enzymów trawiennych soku jelitowego: dipeptydaz i disacharaz oraz innych np. wątrobowej gamma-glutamylotransferazy, niszczącej tzw. ksenobiotyki.

Lektyny utrudniają w ten sposób ostateczne trawienie białek i cukrów. Przechodząc do jelita cienkiego, lektyny niszczą mikrokosmki. Tym samym obniża się powierzchnia wchłaniania, czego efektem mogą być niedobory i niedożywienie.

Substancje te wpływają negatywnie na cały organizm.

Zjedzone lektyny w końcu wywołują proces zwany rozszczelnieniem jelita, w efekcie czego są w stanie przedrzeć się przez ścianę jelita do krwi.  We krwi, jako ciała obce indukują stany zapalne. W wyniku działania limfocytów B, powstają też odpowiednie przeciwciała. Stwierdzono je u zdrowych osób po zjedzeniu pokarmu zawierającego lektyny pszenicy (WGA), orzeszków ziemnych (PNA) i soi (SBA), znajdujące się w powszechnie stosowanej diecie.

Ten proces wytwarzania przeciwciał to początek reakcji immunologicznej. Skoro lektyny przyczepiają się do tkanek, może dojść do reakcji autoimmunologicznej. Oznacza to szereg cywilizacyjnych chorób autoimmunologicznych, którym zapobiega trening zdrowia.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: