Rośliny dostarczają człowiekowi niesamowitych ilość przeciwutleniaczy, głównie polifenoli i witamin, oraz cennego błonnika i minerałów. Mięso też jest potrzebne, to źródło białka i tłuszczu (nasyconego i nienasyconego) – kolejnych ważnych składników diety.

Warzywa to podstawa naturalnej i zdrowej diety

Najważniejszym argumentem przemawiającym za składem diety są dociekania na bazie genetyki, paleontologii i archeologii. Wg badań owoce, a potem i warzywa stanowiły podstawę, mimo że mięso było obecne w bardzo małych ilościach.

Warzywa to klucz do prewencji wielu chorób cywilizacyjnych.

Później mięso zaczęło pełnić coraz większą rolę. Podejrzewa się, że to dzięki niemu i związanemu z tym polowaniu na dziką zwierzynę, rozwinął się nasz gatunek. Taka dieta stanowiła napęd rozwojowy człowieka, a było to ok. 200 000 lat temu.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Ludzie gromadzili się w plemiona zbieracko-łowieckie. Już sama nazwa wskazuje na to, co jedli. Przede wszystkim jedzono warzywa i owoce. Zielone i liściaste warzywa, które zebrali, rosły „na trawniku”, zbierano orzechy i bulwy, w miarę ich dostępności i zjadliwości, poza tym były to nieliczne nasiona, czasem owoce i mięso zwierząt, które upolowali. Od czasu do czasu złowili ryby, w zależności od dostępu do rzek lub morza.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: