Kluczem do zrozumienia jest wadliwe działanie mitochondrium

Przy okazji istotne jest zauważyć, że komórki nowotworowe podlegają większemu stresowi oksydacyjnemu. Stres oksydacyjny to normalna konsekwencja życia komórek, lecz potrafi być niszczycielski. Przy braku ochrony przeciwutleniaczy (np. witaminy C lub E), niszczy elementy komórek.

Zjawisko stresu oksydacyjnego może być efektem diety i można go nazwać wtedy egzogennym. Stres endogenny powstaje natomiast w samej komórce, jako wolne rodniki. Ich efektem są liczne mutacje w mitochondrialnym DNA i uszkodzenie enzymów mitochondrialnych. Mitochondrium jest w efekcie mało wydajne i daje mniej energii. Poza tym, tak jak napisałem, daje fałszywy sygnał do fermentacji.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Aby zapewnić komórce odpowiednio duże ilości ATP, z uwagi na małą wydajność procesów, glukoza zużywana jest w dużej ilości. Znacząco większej niż otaczające, zdrowe komórki. To właśnie dlatego tak wyraźnie widać miejsca objęte nowotworem we wspomnianej metodzie PET. Komórki nowotworowe dosłownie błyszczą, wyróżniając się z otoczenia.

Jak widać, komórka nowotworowa jest więc szczególnie zachłanna. Pochłania duże ilości glukozy i tlenu. Ponieważ tego typu komórki intensywnie się dzielą, potrzebują też wielu innych składników, zabierając je innym. Z drugiej strony to właśnie ten fakt może zostać wykorzystany do leczenia.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: