Komórka nowotworowa to efekt zmian w genetyce i epigenetyce

Mutacje dotyczą mitochondrium, ale też też innych ważnych genów takich jak MYC, RAS i p53. Te geny i odpowiednie białka można nazwać supresorami nowotworzenia. Ich mutacja prowadzi do nieprawidłowego działania komórki i wypadkowo do nowotworzenia.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Z jednej strony komórka jest wadliwa i z tego powodu odróżnia się od reszty. Z drugiej strony mutacje dotyczą też szlaków metabolicznych. Metabolizm komórki nowotworowej znacząco odróżnia się od prawidłowej. Efektem wielu mutacji jest zużywanie większej ilości glukozy.

W gruncie rzeczy można więc efekt Warburga nazwać epifenomenem. Oznacza to, że jest tylko wtórną obserwacją dotyczącą nowotworu, a nie podstawową przyczyną. Efekt Warburga nie wywołuje nowotworzenia, ale jest jego wynikiem.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: