Mięso z dzikich zwierząt różni się od hodowlanego

Mięso to wielkie źródło aminokwasów (składników białka). Wśród warzyw, jedynie strączkowe mogą się z nim równać. To o tyle ważne, że aminokwasy są substratem do tworzenia cukru w wątrobie oraz neurotransmiterów w mózgu. Niedobory neuroprzekaźników są związane z szeregiem chorób neurodegeneracyjnych i psychoz. Białko i aminokwasy w diecie są poza tym potrzebne do utrzymania właściwej masy mięśniowej.

Mięso było i jest ogromnie ważnym składnikiem diety

Pokarm odzwierzęcy to też źródło witamin z grupy B. Najważniejsza wydaje się tutaj witamina B12, odgrywająca naczelną rolę podczas różnicowania komórek (wraz z B9), oraz witamina B3, biorąca udział w gromadzeniu energii (razem z B2).


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Nie da się ukryć, że mięso pozyskane z dzikiej zwierzyny jest inne, niż to które zwykle jemy, czyli hodowlane. Różnica ta jest najwyraźniejsza, jeśli chodzi o zawartość tłuszczu, przede wszystkim PUFA (ang. Poli-Unsaturated Fatty Acids, kwasy tłuszczowe wielonienasycone) z rodzaju omega-6 i omega-3.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: