Podsumowanie:

  1. Gatunek ludzki ukształtował się pod wpływem środowiska, w jakim żyli nasi przodkowie.
  2. Częścią tego środowiska było ich pożywienie, a więc dieta, oraz sposób w jaki funkcjonowali podczas dnia, czyli styl życia.
  3. Dieta paleolityczna składała się zarówno z roślinnych pokarmów, jak i z mięsa.
  4. Odtwarzając podobny sposób żywienia, uwzględniający dietę, jak i przygotowywanie posiłków, wpływamy bezpośrednio na zdrowie.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Literatura

Wiele artykułów w internecie opiera się na tzw. abstraktach, czyli skrótowych streszczeniach danego artykułu. Czytając same abstrakty, autor może pochwalić się sporą bibliografią. Ja jednak stawiam na jakość, nie na ilość. Oznacza to, że czytam całe artykuły, a nie same abstrakty.

Opisując dany temat opierałem się na gruntownej lekturze poniższych źródeł.

S. Boyd Eaton, & Melvin Konner. (1985). Paleolithic Nutrition. A consideration of its nature and current implications. The New England Journal of Medicine, 312(5).

Eaton, S. B., & Nelson, D. A. (1991). Calcium in Evolutionary Perspective. American Journal of Clinical Nutrition.

Eaton, S., Eaton III, S., & Konner, M. (1997). Review Paleolithic nutrition revisited: A twelve-year retrospective on its nature and implications. European Journal of Clinical Nutrition, 51(4), 207–216. https://doi.org/10.1038/sj.ejcn.1600389

Paoletti, M. G., Norberto, L., Damini, R., & Musumeci, S. (2007). Human Gastric Juice Contains Chitinase That Can Degrade Chitin. Nutrition & Metabolism, 51. https://doi.org/10.1159/000104144

Papas, A. M. (1999). Antioxidant status, diet, nutrition and health. CRC Press.

Co myślisz? Zostaw komentarz poniżej!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: