Zmiany w diecie doprowadzają do chorób

Jeśli organizm nie dostaje właściwego „paliwa”, nie może działać prawidłowo. Nic więc dziwnego, że efektem odstępstwa od tej diety, są choroby pojawiające się po wielu latach takiego nienaturalnego życia, zwane cywilizacyjnymi i chronicznymi.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Brak tego typu chorób był prawdopodobnie typowy dla naszych przodków. Oczywiście skrajnie niski poziom higieny i występujący czasem długi głód (np. w wyniku zmian klimatu, okresowego braku roślin jadalnych, itp.) prowadził do osłabienia organizmu i pogorszenia stanu zdrowia, a w efekcie chorób infekcyjnych i pasożytniczych.

Z drugiej strony choroby cywilizacyjne właściwie nie były obecne. Wynikało to z właściwej diety i stylu życia naszych przodków do której przystosowany był organizm. Oba aspekty nie były jeszcze „skażone” cywilizacją.

Często wiążemy tego typu schorzenia z upływem czasu. Długo dominowało określenie „choroby związane z wiekiem”. Ju ż wiadomo, że było błędem takie ich określanie. Wiele z chorób autoimmunologicznych, np. reumatyzm, dotyka osoby starsze, ale pojawiają się też u osób młodych już w poniżej 30 roku życia. Istnieje nawet choroba zwana młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów, która dotyka osób młodszych niż lat 16!!!

Choroby reumatyczne prowadzą do zniekształceń kośćca. Tego typu zmiany mogą więc być łatwo stwierdzone w pozostałościach kostnych młodych osobników późnego Paleolitu. Tego typu zmiany nie są jednak stwierdzane. To nie przypadek.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: