Uprawa roślin to „nowy” wynalazek cywilizacji

Nie jedli zbóż, a jeśli już – w małych ilościach. Zboża są uprawie od czasu tzw. rewolucji agrarnej, ok. 10 000 lat temu. Dopiero wtedy nauczono się uprawiać zboża, oczyszczać ziarno oraz produkować mąkę. Z mąki powstaje ciasto, puszyste dzięki obecności białka zbóż – długich nitek glutenu.

Gluten jak już pisałem, niestesty szkodzi. Jest czynnikiem wykazywanym w coraz większej ilości dotykających społeczeństwo chorób autoimmunologicznych. Ludzki układ trawienny nie jest przystosowany do trawienia białka zawartego w nasionach zbóż.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby które doświadczają choroby Alzheimera? Zazwyczaj są to osoby starsze. One i ich bliscy w każdym razie o tym mówią i narzekają na pamięć.

Prawda jest jednak taka, że Alzheimer i podobne patologie dotyczące mózgu, dotykają też młode osoby. Z pewnością sam czasem narzekasz na pamięć.

Czy więc jest to choroba wieku starszego? Nie. To choroba cywilizacyjna. Nie ma związku z wiekiem. Tak na prawdę może się pojawić już w młodym wieku, ponieważ wynika ze złego stylu życia.

Niestety wiele osób się z nią zmaga, nawet nie podejrzewając początków choroby i prawdziwych przyczyn problemu. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła?

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Wcześniej zboża nie występowały w dużych ilościach, tak jak na polach uprawnych dziś. Dodatkowo zboża należy obrobić, a następnie zemleć. Do czasu wspomnianego przełomu nie było mowy o mące w diecie ludzkiej.

Po wypieku ciasta z mąki można spożyć chleb. Przez długi czas chleb zawierał głównie żyto, a nie pszenicę i miał postać podpłomyka. Zjadano go po prostu mało. Teraz jest powszechny i bardzo puszysty, zwiera często samą pszenicę, a dawno temu nieobecny był w diecie.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: