Mleko nie istniało w diecie człowieka dorosłego

Nie hodowali bydła, a więc nie było takiej możliwości, by pili mleko lub jedli odpowiednie przetwory. Mleko jest płynem przeznaczonym niemowlęciu i dziecku. Żaden ssak (oprócz człowieka dzisiejszego) nie pije mleka innego gatunku. Jest to więc całkowicie sprzeczne z naturą.

Mleko kobiece zawiera wszystkie mikroelementy i witaminy potrzebne dziecku do rozwoju oraz wspiera nierozwinięty jeszcze przez dłuższy czas układ odpornościowy. Wszystko to by wspierać młody organizm. Są też inne, najnowsze informacje o działaniu mleka na ekspresję genów u dziecka.

Mleko jest naturalnym pokarmem niemowlęcia i dziecka do lat 3

Naturalnym oczywiście mlekiem przeznaczonym dla człowieka jest mleko matki, a człowiek traci zdolność do jego trawienia wraz z wiekiem. Przyjmuje się wiek 3 lat, co zbiega się z granicznym momentem karmienia piersią. Mleko krowie lub jakiekolwiek inne nie jest naturalnym pokarmem człowieka. Człowiek nie posiada aparatu enzymatycznego potrzebnego do trawienia innego mleka niż ludzkie.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Można jedynie mówić o stopniu podobieństwa do mleka kobiecego, w czym przoduje mleko klaczy oraz małych ssaków. Mleko krowie znacząco się różni od składu mleka matki i z tego powodu z trudnością ulega trawieniu przez dzieci. Efektem nienaturalnego picia mleka w późniejszym wieku i picia mleka krowiego w ogóle, są liczne choroby cywilizacyjne.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: