Rola warzyw i owoców w diecie jest ogromna

Fakt ten potwierdza wszystkożerność naszego gatunku. Po początkowym jednak okresie, gdy naczelne żyły jeszcze w koronach drzew, owoce przestały być znacznym składnikiem diety. Trzeba pamiętać, że kiedyś nie było sadów owocowych, a więc owoce nie były spotykane w dużych ilościach.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Raczej były więc rzadkim dodatkiem do jedzenia w późniejszym okresie ludzkiej ewolucji. Owoce były jednak czymś biologicznie korzystnym ze względu na obecność witamin i błonnika. Wyróżnikiem owoców jest duża zawartość cukru – fruktozy. Stąd może tak silna „chęć” słodkiego, odczuwana przez wielu.

Warzywa i owoce to źródło wapnia

Z drugiej strony owoce są dobrym źródłem wapnia. Równie dobrym, jeśli nie lepszym źródłem są warzywa. Uzupełniają one mały wkład mięsa w pulę dostarczonego wapnia. Jednoczesne zjadanie warzyw i mięsa umożliwia uzyskanie sporych ilości wapnia, które potrafią sięgać 2000 mg/dzień.

Niestety, w obecnej diecie dominuje w mięso, nie warzywa. Mało warzyw oznacz, że trudno zapewnić tak dużą ilość wapnia jakiej trzeba organizmowi. Warto jednocześnie zauważyć, że dawna dieta przodków zawierała sporo więcej wapnia niż dzisiejsze rekomendacje.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: