Kalcytriol jest strażnikiem funkcjonowania komórki

Witamina D naturalnie występuje w obfitości. Zwierzęta prawie nieustannie wystawione są na działanie światła. Człowiek pierwotny podobnie. Efektem była prawie nieustanna produkcja cholekalcytriolu (z wyjątkiem okresów zachmurzenia).

Oznaczało to niczym nieograniczoną dostępność tej cząsteczki. Zatem w potrzebie zawsze mógł być syntetyzowany hormonalny kalcytriol wspomagający następnie metabolizm wapnia. Wapń umożliwia dalej prawidłowe funkcjonowanie komórek.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Kalcytriol, podobnie jak hormony sterydowe, jest ligandem (kluczem do) receptora jądrowego (zamka). Receptor jądrowy jest z kolei czynnikiem transkrypcyjnym. Oznacza to, że umożliwia transkrypcję genu i w efekcie powstanie białka.

Witamina D jako strażnik zdrowia jest niezbędna.

To o tyle ważne, że witamina D umożliwia transkrypcję genów kodujących białka antyoksydacyjne. Oznacza to, że witamina D ma bezpośredni wpływ na utrzymywanie niskiego poziomu stresu oksydacyjnego. Jest to bardzo ważne, bo stres oksydacyjny prowadzi do niszczenia elementów komórkowych i mutacji.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

2 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: