Z brakiem witaminy D wiążą się choroby

Brak wapnia, jako czynnika sygnalizacyjnego oraz niebezpiecznie wysoki poziom stresu oksydacyjnego to czynniki, które zagrażają funkcjonowaniu komórki. Skoro komórki nie mogą prawidłowo funkcjonować, nie działają też tkanki i narządy.

Brak homeostazy wapnia jest szkodliwy. Nieprawidłowości w funkcjonowaniu komórek i tkanek i ich niszczenie skutkuje w szeregu chorób. Wymienić można autoimmunologię, neurodegenerację, choroby reumatyczne i nowotwory.


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jak wygląda zwykła rehabilitacja? Dostajesz skierowania, potem ćwiczenia, następuje krótka poprawa, a po jakimś czasie pogorszenie. I tak w kółko.

Jeżeli przeszedłeś wylew lub jakaś choroba dotknęła Twojego mózgu, sytuacja jest inna. Rehabilitacja neurologiczna wymaga innego podejścia. Trwa bardzo długo. Potrzeba ciągłości, wytrwałości. I dostosowania życia tak, by rehabilitacja dawała zadowalające efekty.

Czy nie chciałbyś, by poprawa była szybsza, trwała i skuteczna. Aby tak było, musisz o to zadbać. To da się zrobić, wiem to po sobie.

Tylko zdrowy organizm ma pełnię sił, potrzebnych do rehabilitacji.


Nie dziwi fakt, że te same choroby, które wynikają ze stresu oksydacyjnego lub problemów z sygnalizacją wapniową są związane z niedoborem witaminy D. Jakie to przypadłości? Nadciśnienie, choroba Alzheimera, Parkinsona, psychozy, w tym depresja, choroby autoimmunologiczne takie jak łuszczyca lub Hashimoto, choroby sercowo-naczyniowe to tylko niektóre z nich. Listę zamykają najróżniejsze nowotwory.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

2 komentarze

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: