Pierwotne jedzenie obfitowało w pokarmy roślinne

Środowisko nas ukształtowało

Na powstanie naszego gatunku miało niewątpliwie wpływ środowisko. Jednym z aspektów środowiska w jakim żyli nasi przodkowie była dostępność pożywienia. Sprowadzało się to do tego, co mogli znaleźć, upolować, ale też co mogli zjeść i stawić z korzyścią i bez szkody dla zdrowia. Były jednak również inne czynniki środowiskowe.


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Jest przecież jeszcze klimat (temperatura, deszcze, nasłonecznienie), ilość i skala zagrożeń (czyli opisywany gdzie indziej stres), itp. Wymienione czynniki miały wpływ na to, jak wygląda i jakie możliwości wykształcił w toku ewolucji nasz gatunek. Z drugiej strony brak zgodności tego pierwotnego środowiska z naszym obecnym otoczeniem i sposobem życia jest przyczyną braku zdrowia, a w efekcie i chorób.

Tutaj skupie się wyłącznie na aspektach dietetycznych. Zacząć jednak trzeba od samego początku, czyli diety typowej dla pierwszych naczelnych, z których to dopiero wyewoluowaliśmy jako gatunek. Było to ponad 5 milionów lat przed nami. Gatunek ten rezydował w Afryce.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: