Podsumowanie

Środowisko w jakim żyjesz, w tym rodzaj diety i styl życia, wpływa na funkcjonowanie organizmu i zdrowie. Właściwe jedzenie to paliwo dla organizmu. Zła dieta pozbawia Cię sił, jeśli nie zawiera tego, co potrzebne jest ciału. Co więcej, przecież jedzenie może po prostu szkodzić.

Nie inaczej było miliony o setki tysiące lat temu. Jednak jedzenie nie tylko stanowi źródło energii, jest też budulcem. Do tego dieta kształtowała naszą ewolucję z tych pierwszych naczelnych, poprzez człowiekowate, kończąc na człowieku współczesnym. Skład tego, co jadły te gatunki odbiegał jednak znacząco od naszej obecnej diety.

Zadecyduj o swoim zdrowiu!

Biorąc coś do zjedzenia, bierzesz odpowiedzialność za swoje zdrowie. To, czy zjesz gruszkę, czy pizzę, decyduje nierzadko o zdrowiu lub chorobie.

To samo można powiedzieć o stylu życia. Twój sen, jego długość, moment zaśnięcia, Twoja reakcja na emocje, wszystko to ma wpływ na organizm i zdrowie.

Z mojego newslettera dowiesz się jak utrzymać sprawność, świeży umysł, silny organizm i zadbać w ten sposób o przyszłość. Co więcej, razem opracujemy sposoby na to, by przełożyć tę wiedzę na praktykę.

Wszystko to umożliwi Ci trening zdrowia dostępny po kliknięciu w przycisk poniżej.


Literatura

Wiele artykułów w internecie opiera się na tzw. abstraktach, czyli skrótowych streszczeniach danego artykułu. Czytając same abstrakty, autor może pochwalić się sporą bibliografią. Ja jednak stawiam na jakość, nie na ilość. Oznacza to, że czytam całe artykuły, a nie same abstrakty.

Opisując dany temat opierałem się na gruntownej lekturze poniższych źródeł.

Eaton, S. B., Eaton, S. B., & Cordain, L. (2002). Evolution , Diet and Health. In Human Diet: Its Origins and Evolution. Westport, Connecticut, USA: Bergin & Garvey.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: