Choroba jest przeciwieństwem zdrowia

Cofnij się więc do szkoły i wyobraź sobie oś matematyczną. Nazwę ją osią zdrowia. Gdzieś po prawej zaznacz punkt „optymalne zdrowie„. W okolicy tego punktu zaznacz odcinek o nazwie „zdrowie”. Zdrowie i samopoczucie może być lepsze lub gorsze, jednak nadal jest to zdrowie.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Co jest jednak przeciwieństwem zdrowia? Pogarszającego się zdrowia często nie da się zauważyć, póki nie pogorszy się za bardzo. Objawem tego słabego zdrowia staje się choroba. Po lewej stronie osi zaznacz więc odcinek o nazwie „choroba”.

W zależności od stanu zdrowia, a tak na prawdę braku zdrowia, choroba może być lekka lub ciężka. Można tej sytuacji zaradzić lekami lub podbudowując zdrowie. Skrajny brak zdrowia wiąże się ostatecznie ze śmiercią, którą możesz zaznaczyć dalej po lewej stronie.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: