Zaburzona równowaga tłuszczu 

Zasadniczą jednak różnicą, wynikającą ze wspomnianego sposobu żywienia, jest skład tłuszczu zwierząt hodowlanych. O ile w przypadku dzikich zwierząt, zjadanych kwasów tłuszczowych z rodzaju omega-3 jest tyle samo lub nieco więcej niż omega-6, u hodowlanych jest inaczej. Ponieważ zboża zawarte w paszy zawierają przede wszystkim omega-6, również żywione nimi zwierzęta gromadzą tłuszcz zawierający dużo więcej omega-6. 


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


Innym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, są kolejne ważne zmiany w rolnictwie. Stale ulepszane metody mielenia zbóż wraz z jego oczyszczaniem znacząco zmniejszyły ilość zawartego w mące błonnika ogólnego.

Obecne jedzenie nie zawiera właściwego tłuszczu

To pociągnęło za sobą jeszcze mniejszą ilość błonnika w diecie. Tak jak już pisałem, brak błonnika oddziałuje negatywnie na florę jelitową. Dysbioza jelitowa wynikać może zatem, i zazwyczaj wynika, z niewłaściwej diety. 

Pojawiły się też metody wyciskania oleju ze zbóż i innych produktów rolnych oleistych, co zwiększyło ilość tłuszczu możliwego do zjedzenia. Pogłębiło to jeszcze różnice diety współczesnych ludzi i ich przodków.

Z jednej strony dodawanie oleju do potraw powiększyło ich tłusty charakter. Z drugiej strony powszechnie dostępne, wyciskane oleje (np. słonecznikowy) charakteryzują się silną przewagę tłuszczu omega-6 nad omega-3. Jest to proporcja całkowicie nienaturalna dla człowieka. 

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: