Zmiany ewolucyjne są powolne 

Złożony organizm, taki jak ludzki, ulega zmianom ewolucyjnym bardzo powoli. Dla bakterii musi minąć kilkanaście generacji (kolejnych pokoleń), aby ich materiał genetyczny w istotny sposób zmienił się. Oznacza to czas paru tygodni.  


Sam decyduj o Swoim zdrowiu!

Czy znasz osoby chore na reumatyzm. Zazwyczaj są to osoby starsze. Smutna prawda jest jednak taka, że Reumatoidalne Zapalenie Stawów, bo tak brzmi pełna nazwa, dotyka też młode osoby poniżej dwudziestki.

A więc czy jest to choroba wieku starszego? Nie, to cywilizacyjna choroba autoimmunologiczna. Nie ma związku z wiekiem, mimo że wraz z wiekiem ryzyko zachorowania rośnie.

Niestety wiele osób już od młodości się z nią zmaga. Czy nie warto zadbać, by się nie pojawiła? Dowiedz się, jak, klikając w przycisk.

Ustrzeż się chorób cywilizacyjnych.


U człowieka, dużo bardziej skomplikowanego i wielokomórkowego organizmu, na taką zmianę genetyczną potrzeba setek tysięcy lat (o wiele dłużej niż u jednokomórkowej bakterii). Nic więc dziwnego, że spora zmiana gatunkowa z Homo habilis (pierwszego znanego człowieka) w H. sapiens (we współczesnego człowieka) trwała aż miliony lat.  

Zmiany ewolucyjne powolnie lecz skutecznie doprowadziły do powstania człowieka

Ślady pierwszych ludzi ze Wczesnego Paleolitu datowane są na ok. 2,5 mln lat temu, natomiast pierwsi współcześni ludzie to zaledwie ostatnie 200 tys. lat. To mniej niż 10% całego okresu ewolucji rodzaju ludzkiego. Oznacza to, że zmiana diety i środowiska, a więc kultury i sposobu życia oraz idące za tym zmiany genetycznie, następowały bardzo powoli, na przestrzeni ponad dwóch mileniów.  

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: