Dieta wpłynęła na geny 

Przystosowanie do trawienia zjadanego mięsa istniało w genach człowieka już miliony lat temu. Potrzebne enzymy mogły być produkowane. Jedyną wymaganą zmianą było wydzielanie ich w większej ilości, by strawić mięso, zjadane coraz częściej. Taka, niewielka przecież, zmiana genetyczna potrzebowała mimo to setek tysięcy lat


Zadecyduj o Swoim zdrowiu!

Jeśli dbasz o Swoje zdrowie i sprawność, to zapewne trenujesz. Być może jesteś częstym gościem siłowni. Niektórzy, tak jak ja, po prostu ćwiczą w domu.

Czujesz zapewne realne efekty treningu. Twoje sprawność i siła rośnie. Niestety, z czasem rezultaty nie są już tak wielkie. A co jeśli powiem, że mogą być namacalne i trwałe? Co więcej, nawet większe niż dotąd.

Dobrze przygotowany organizm będzie sprawny. Będzie reagował stale pozytywnie na ćwiczenie. Twoja siła i sprawność może nieustannie rosnąć. Trzeba tylko zbudować dobre podstawy i utrzymywać organizm w zdrowiu.

Przygotuj Swój organizm, a zapewnisz sobie niespodziewane efekty.


Wpływ środowiska, przystosowanie do takiej, a nie innej diety i stylu życia wpłynęły na ukształtowanie genetyczne naszych przodków. Podążająca za tym zmiana gatunku z Homo habillis w człowieka współczesnego wymagała jednak ogromnego czasu liczonego w sumie ponad na 2 mln lat. To pozwala sądzić, że podobny czas potrzebny byłby do dramatycznej zmiany w diecie i stylu życia, które przypadły na początek Neolitu, czyli rewolucji agrarnej (rolnej).  

Zmiana w diecie wymusza zmianę w genach

Jednak owa epoka, trwająca od zaledwie od paru tysięcy lat, nie mogła odcisnąć piętna na genach. W efekcie genetycznie jesteśmy kopiami człowieka sprzed tego okresu, sprzed zmian dietetycznych, które miały miejsce po powstaniu rolnictwa. Inne jedzenie, do trawienia którego nie jest dostosowany organizm, zastąpiło poprzednie. Skoro tamto nam pomagało i chroniło (o czym dalej), to zwyczajnie nam szkodzi. 

Do diety weszły w tym czasie zboża, a potem mleko. Również zmianie ulegał styl życia, ponieważ większość dotychczasowych zagrożeń (dzika zwierzyna) już nie dotyczyły powstających zbiorowisk ludzkich i mieszkającego tam człowieka. Ponieważ ludzie osiedlali się, znacząco mniej się ruszali, w stosunku do poprzednich czasów.  

Jeszcze raz podkreślę, że do tych zmian w diecie i stylu życia nie zdołał genetycznie dopasować się organizm. Brak naturalnych warunków życia i jedzenia jest niekorzystny. Efektem są liczne choroby cywilizacyjne i przewlekłe. Zbliżając się do tego pierwotnego stylu życia i diety można im jednak zapobiec. Sesje treningu zdrowia posłużą nam wypracowaniu sposobu, by te choroby nie było zagrożeniem

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: