Stres | Homeostaza organizmu

Choroba jest przeciwieństwem zdrowia

Cofnij się więc do szkoły i wyobraź sobie oś matematyczną. Nazwę ją osią zdrowia. Gdzieś po prawej zaznacz punkt „optymalne zdrowie„. W okolicy tego punktu zaznacz odcinek o nazwie „zdrowie”. Zdrowie i samopoczucie może być lepsze lub gorsze, jednak nadal jest to zdrowie.

Co jest jednak przeciwieństwem zdrowia? Pogarszającego się zdrowia często nie da się zauważyć, póki nie pogorszy się za bardzo. Objawem tego słabego zdrowia staje się choroba. Po lewej stronie osi zaznacz więc odcinek o nazwie „choroba”.

Reklamy

W zależności od stanu zdrowia, a tak na prawdę braku zdrowia, choroba może być lekka lub ciężka. Można tej sytuacji zaradzić lekami lub podbudowując zdrowie. Skrajny brak zdrowia wiąże się ostatecznie ze śmiercią, którą możesz zaznaczyć dalej po lewej stronie.

… CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE


Masz wpływ na swoje zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Zależy od decyzje, jakie podejmujesz codziennie.

Wokół siebie widzisz ludzi z łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami? Choroby cywilizacyjne to zmora naszych czasów.

Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Z pewnością w swoim otoczeniu masz takie osoby. Czy tak musi być? Zdecyduj się na nową jakość życia.

Dowiedz się jak zapobiec chorobie!